Do czego pasują panele ścienne 3D?
Panele 3D to nie lada problem dla każdego aranżatora – laika. Podobają się praktycznie wszystkim, ale nie każdy z nas wie, jak dopasować je do wnętrza domu czy mieszkania. Jak poradzić sobie z tym problemem? Podpowiadamy!
Panele 3D – wnętrza nowoczesne
Każdy z nas chce mieszkać w domu bogatym w nowoczesne rozwiązania, do których pasować będzie design ścian. Jeżeli więc nie obce nam są kwestie innowacyjne takie jak panele słoneczne (koniecznie niemieckie ogniwa fotowoltaiczne!) czy inteligentny system oświetleniowy LED (wraz z czujkami ruchu i podłączeniem do Aplikacji) i udowadniamy tym, że jesteśmy godni mieszkać na miarę XXI wieku – panele 3D na pewno i u nas znajdą swoje zastosowanie. Dekoracyjne panele 3D coraz częściej stosowane jako okładzina ścienna idealnie oddają nowoczesny charakter pomieszczenia.
Mogą pasować także do wnętrz zaprojektowanych w stylu industrialnym – jeśli ich wzór jest do tego odpowiedni, na przykład przedstawia figury geometryczne lub przypomina metalową blachę. Jeżeli więc lubimy minimalizm i klimat industrialny, to własnie na tych panelach dobrze wyglądać będą czarne lub kolorowe kable lampach loftowych (hurtownia z przewodami) czy podwieszany telewizor. Do tego typu wnętrz idealne sprawdzą się też panele 3D z betonu architektonicznego.
Panele 3D – wybór pomieszczeń
Oczywiście nawet z najlepszym i najbardziej kreatywnym pomysłem na nowoczesne wnętrze można tak zwyczajnie przesadzić. Panele ścienne 3D najczęściej umieszcza się na jednej ścianie, która skupia na sobie uwagę. Zabudowanie całego pomieszczenia takimi panelami zdecydowanie może przytłoczyć i sprawić, że mimo największej miłości do paneli 3D szybko zamarzymy o tym, by je ściągnąć.
Pasują one do praktycznie każdego wnętrza – od salonu, po kuchnię czy łazienkę, o ile nie jest ich za dużo. Jeżeli chcemy zamontować panele 3D w łazience, muszą to być panele specjalnie przeznaczone do tego typu pomieszczeń, w których panuje wilgoć. Panele 3D montuje się do ścian, przyklejając je klejem montażowym albo gipsowym, w zależności od rodzaju panelu. Przy trudnych i śliskich powierzchniach zalecane jest wcześniejsze gruntowanie ściany.
W technologii 3D zamówić też możesz frezowanie 3D, inaczej frezowanie CNC. Powstałe formy wykorzystuje się w różnych dziedzinach, także przemyśle czy motoryzacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś skorzystał z nich w domu. Na pewno jest rozwiązanie konstrukcyjne, którego nie kupisz w sklepie. Dlaczego by nie zlecić projektu do wykonania?
Warto także zwrócić uwagę na najnowszy trend wśród aranżatorów sypialni – panele tapicerowane oraz miękkie. Montuje się bardzo często na specjalnych rzepach, które są bardzo łatwe w użytkowaniu.