Czy warto zakupić kamerę cyfrową GoPro?

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „Czy powinienem zainwestować w GoPro?" – oto wpis stworzony specjalnie z myślą o Tobie! Zebraliśmy w nim kilka plusów, a także i minusów wiążących się z użytkowaniem z kamery dedykowanej, jak się okazuje, nie tylko sportowcom. Mamy nadzieję, że post ten rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości!

Wysoka funkcjonalność w parze z kompaktowością

GoPro to w rzeczywistości bardzo mała, lekka kamera. W pierwszej chwili swoją wielkością może przypominać niepozorną zabawkę dla dzieci jak zabawka dla dzieci, jednak nic bardziej mylnego. Mały rozmiar nie wiąże się ze stratą jakości – zresztą do takich samych wniosków można dojść, widząc możliwości nowoczesnych bezlusterkowców znacznie mniejszych niż odpowiedniki w formie lustrzanek. Kamera GoPro Hero9 robi zdjęcia w rozdzielczości 20MP, a Hero10 – już w 23MP, i nagrywa w 4K. Każda z nich jest również łatwa w spakowaniu; właściwie zmieści nam się nawet do kieszeni. Do tego, jak na kamerę dedykowaną głównie sportowcom ekstremalnym, jest wodo- i wstrząsoodporna oraz posiada atrakcyjne cenowo zestawy akcesoriów takich jak jakościowy case, który dodatkowo wzmacnia urządzenie. Co jeszcze?

GoPro – dla każdego, kto...

...kto lubi mieć sprzęt filmujący przy sobie. Choć kamera powstała z myślą o sportowcach, wspominaliśmy już, że nie tylko oni – w czasie wspinaczek, nurkowania czy na stoku narciarskim – korzystają z niej regularnie. Kamera GoPro staje się coraz bardziej popularna wśród rodziców pociech w wieku niemowlęcym, ponieważ jest wygodna i łatwo spakować ją do torebki w czasie wspólnych wypadów na plac zabaw. Ponadto to dobre rozwiązanie w czasie wakacji, gdy martwimy się, że, plażując z aparatem, zanieczyścimy go chociażby piaskiem. A na akcesoria, o których wspominaliśmy, nie składają się jedynie case'y, torby czy paski, ale przede wszystkim ogromny wybór uchwytów: na głowę, klatkę piersiową, nadgarstek, ramę roweru czy wózka, a nawet... na usta!

Dlaczego nie wszyscy cenią sobie GoPro?

Z zaledwie kilku powodów, a popularny obiektyw rybiego oka wbrew pozorom nie jest pierwszym z nich. Głównym jest stała ogniskowa, a więc brak możliwości zoomowania i regulacji ustawień przysłony. Jeśli zbliżymy się zanadto do obiektu – stanie się on niewyraźny; oczywiście istnieją obiektywy makro do GoPro, stanowią one jednak drogi gadżet, zwykle niepotrzebny tym, którzy GoPro wykorzystują w celach, do jakich ta kamera została stworzona. Jeśli na co dzień korzystasz z zaawansowanych ustawień aparatu bądź kamery i nie używasz jej w ruchu – być może kamera GoPro wcale nie powinno być Twoim pierwszym wyborem.